מוצרי צ'יפס- דף פנימי
מוצרי ירקות מוקפאים דף פנימי
איכות ובטיחות

הירקות מגיעים למפעל ישירות מהשדה ונכנסים מיד לתהליך העיבוד במפעל. תהליכי החליטה וההקפאה עוצרים את תהליכי ההזדקנות המתרחשים באופן טבעי  בירקות ופירות. התוצאה מעצירת תהליכי ההזדקנות בירק ע"י תהליך ההקפאה היא קבלת מוצר איכותי יותר מבחינת ערכו התזונתי ,כמות הוויטמינים בו גדולה יותר ,הירק טעים יותר מכיוון שהוא נקטף  במצב אופטימלי  מבחינת הטעם והמרקם ועובד מיד. כמו כן נשמר מראהו הצעיר וצבעו החי של הירק.

ההקפדה על האיכות מתבצעת החל משלבי הגידול השונים של הירק,  במעקב אחר רמות שאירתיות של חומרי הדברה , השקיה קטיף וכו' וכלה בתהליכי הייצור השונים לאחר הגעת הירק למפעל לעיבוד . תהליכי הייצור מתבצעים בפיקוח צוות איכות ומעבדה שדואג לקבלת מוצר באיכות גבוהה, הפיקוח חל החל משלב קבלת הירק דרך תהליכי העיבוד השונים( קילוף, שטיפה, חיתוך, חליטה ,הקפאה, מיון המוצר להרחקת פגמים). בנוסף קיים פיקוח צמוד על האיכות המיקרוביאלית של המוצר.

עקיבות מוצרים- במילוטל קיימת מערכת עקיבות ברמת יחידת המכירה ,המאפשרת לבצע עקיבות לאחור לתהליכי האריזה הייצור וגידול חומר הגלם עד רמת החלקה ממנה הגיע חומר הגלם.

הסמכת BRC

הסמכת BRC

תקן British Retailers Consortium) BRC) הוא תקן אנגלי של הספקים הקימעונאים באנגליה (brc V. 6 )
התקן נוצר לאחר חקיקת חוק ב -1990 באנגליה, המטיל אחריות של הגוף המבצע מכירה למוצר הנמכר .

בגלל הצורך לאחד את הדרישות והנהלים לעמידה בדרישות, נוצר התקן אשר משותף ומוסכם על כל הקימעונאים, ומשותף לגופי תקינה לאומיים באנגליה ואירופה כמו IFA ו UKAS. הגירסה הראשונה הופיעה ב1998 והגרסה העדכנית להיום היא Issue 6 . התקן מוכר כיום כתקן המוביל בנושא בטיחות מזון בכל העולם. התקן משלב את IS09001 ו HACCP בתקן אחד כולל ופרטני
הסמכת תקן ISO9000 גרסת 2008.

הסמכת תקן ISO9000 גרסת 2008.

אירגון ISO הוא הארגון הבין לאומי לתקינה, המאגד בתוכו גופי תקינה לאומיים. ISO 9001: 2008 הוא תקן המחליף את התקן הקודם ISO 9001:2000
תקן בין לאומי זה בא לעזור גם לגופים פנימיים של הארגון וגם לגורמים חיצונים כולל גופי התעדה, הבאים להעריך את יכולת הארגון לעמוד בדרישות תחיקתיות ודרישות לקוח.
עבור לתוכן העמוד